Castles of Mad King Ludwig (2014)

Čia galite kurti temas ir dalintis įspūdžiais apie sužaistus žaidimus klube ir ne tik

Castles of Mad King Ludwig (2014)

Standartinė tms » 2015 Geg 09 20:16

Perskaičiau taisykles, pažiūrėjau pusantros valandos rahdo video, wow... kažkas originalaus euro pasaulyje. Labai įdomi mechanika, kad kiekvienam raunde kitas žaidėjas tampa Master Builderiu ir gali sudėlioti pasiūloje esančių kambarių kainas kaip nori. Po to žaidėjai perka pastatus ir moka Master Builderiui, o tik pats paskutinis perka Master Builderis ir moka jau bankui. Taigi kainas reikia sudėlioti taip, kad tau oponentai sumokėtų kuo daugiau pinigų, tačiau nenupirktų kambario kurio tau pačiam reikia. Visa šita subalansavimo ir intuicijos mechanika tiesiog bomba, nematyta kituose žaidimuose.
Iš pradžių maniau kad čia šiaip toks pokvailis kambarių statymo žaidimas, bet pasirodo wow.... :) Aišku yra ir tradicinių dalykų: slaptos bonus kortelės už ką gauni taškus gale žaidimo, yra ir atviri bonusai ištraukimi pradžioje žaidimo už ką gaunami taškai lyderiaujant kokoje kaeogrijoje. Žodžiu įspūdis labai teigiamas: gerai išdirbtas euro su mintim ir labai protinga mechanika.
tms
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2889
Užsiregistravo: 2010 Vas 23 20:32

Re: Castles of Mad King Ludwig (2014)

Standartinė tms » 2015 Geg 10 21:49

Žaidėm trise. Pirma partija truko apie 3 valandas be taisyklių aiškinimo. Žaidimas taip visiems patiko, kad nusprendėm pakartot, nepamenu, kas rimtam euro tą patį vakarą retas atvejis. Antra partija prasisuko dvigubai greičiau. Iš tiesų žaidimas greitas, kai visi supranta kas su kuo valgoma, nes tėra 12-13 raundų per kuriuos pastatai po kambarį.

Pliusai: greitas, įvairių aspektų kiekis (sudėtingumas) būtent toks kokį mėgstu, apkrauna smegenis, bet ne pernelyg, AP yra kai MasterBuilderis dėlioja siūlomų kambarių kainas, bet tai netrunka amžinybę, tiesiog nuskamnba frazė "ai bus gerai" nes vistiek neįmanoma visko apskaičiuoti, turi pasitikėti intuicija, nes sekančiam raunde vistiek atsivers naujos kortelės kurių negali žinoti iš anksto. Žodžiu yra sveikas sėkmės faktorius ir neturėtų pastoviai dominuoti protingiausias žaidėjas :)

Minusai: negali greit sdtartuot, tenka viską dėlioti apie 10 minučių. Jei nori kartot partiją vėl viską paruošt reiks 10min.

Iki šiol Imperial Settleriai buvo geriausias euro per paskutinius metus. Deja išprotėjęs Liudvikas lipa į pirmą vietą, ir gal būt netgi į mano visų laikų dešimtuką, bet reikia dar pažaisti - nekuklu iškart jį ten įrašyti :)

Vertinu: 8.5

P.S.: beje autorius tas pats Ted Alspach, kuris sukūrė kitą mano mėgstamiausią party geimą One Night Werewolf. Well done, Ted, well done :)
tms
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2889
Užsiregistravo: 2010 Vas 23 20:32


Grįžti į Atsiliepimai apie žaidimus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron