Eclipse (2011)

Čia galite kurti temas ir dalintis įspūdžiais apie sužaistus žaidimus klube ir ne tik

Re: Eclipse (2011)

Standartinė nelly k bassas » 2012 Sau 05 02:20

Eclipse. Mitas ar realybė? tai kaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip? a patiko?
Vartotojo avataras
nelly k bassas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2241
Užsiregistravo: 2010 Vas 20 00:39

Re: Eclipse (2011)

Standartinė Linas » 2012 Sau 05 02:25

Žaidimas geras. Epinis, bet tik iš tų žaidimų, kur kiti žaidėjai nulemia tavo likimą. Ir pakanka dvieju žaidėjų, kad tavę suvalgytu.

Vertinu 8, nes 4h žaidžiau tik cube pucher
Vartotojo avataras
Linas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 1503
Užsiregistravo: 2010 Kov 26 20:13

Re: Eclipse (2011)

Standartinė tms » 2012 Sau 05 03:35

partija buvo mazdaug tokia: Tomas ekonomines pletros deka rove i prieki, isvyste technologijas, nukariavo dvejus senovinius laivus ir visatos centra. Taciau tai nebuvo socialiai teisinga taktika nes iskart prie stalo pasigirdo snekos kad reikia vienytis pries lyderi. Nerijus sulauzes diplomatinius santykius susmeige durkla i nugara, tuo vos nesuvarydamas savo imperija i bankrota ir realiai prarasdamas galimybes kovoti del pergales. Andrius, pakankamai isvystes technologijas, turedamas diplomatinius santykius ir is kaires ir is desines ir jausdamasis saugus, suvare milziniska armada i visatos centra savo 7 laivus pries Tomo super-duper 2 didzuosius laivus. Tomas padare lemtinga klaidele gynyboje kuri galimai ir leme persilauzima zaidime. Kauliuku ridenimas buvo sekmingas Andriui ir Tomo imperija nealaikius dvieju frontu "kolapsino" (neradau lietuvisko analogo). Laimei stiprios technologijos leido islaikyti 3 planetas ir kazkiek atsitiesti i zaidimo pabaiga. Toliau Nerijus susmeige durkla ir kitam sajunginikui Andriui, bet nelabai skausmingai. Taip pat Nerijus blaskese po visata pavieniais laivais, bandydamas kapotis su Kristijonu toli nuo namu. Tiesa buvo uzsikabines vienoje planetoje, bet zaidimo pabaigoje ir ja prarado. Vienzho Nerijaus taktika buvo kenkejiska arba bent jau avantiuristiska, be perspektyvos sau, bet kita vertus vertinu tai labai teigiamai, nes tai buvo zaidejes zaides kitai nei kiti ir ineses daug dinamikos. Andriui ir Kristijonui labai padejo tvirta tarpusavio sajunga iki pabaigos zaidimo, praktiskai ir leidusi uzimti abi pirmasias vietas. Isimine jau mineta Andriaus epine pergale visatos centre. Isimine ir Lino nesekmingas zaidimas. Kaltos akivaizdzios ekonomines pletros klaidos zaidimo pradzioje, nebuvo resursu gamybos, nebuvo uz ka pirkti technologiju, laivu, o veliau tai daryti buvo per velu. Taigi Linas liko kone statistu sesiu valandu zaidime, tikiu kad tai galejo virsti kone kancia :) Labai tikiuosi ka Linas permastys ir rebilituosis sekancioj partijoj :) Armantas nuo visu uzsibarikadavo savo imperija, kad niekas nepultu taciau nesyvyste stipriau (reikejo statytis monolitus). Tiesa isimintina Armanto epine nesekme pries dviguba senovini laiva ;) Kristijonas kapojosi sen bei ten, bandydamas plestis, na bet realiai budamas sajungoje su Andrium atidave pergale pastarajam. Galutinis rezultatas:
Andrius (zali): 36 (net 23 taskai is Hexu kas parodo didziule pletra i ploti)
Kristijonas (geltoni): 31
Tomas (melyni): 30
Nerijus (juodi): 19
Armantas (balti): 15
Linas (raudoni): 12

Zaidimas tikrai geras, problema downtime'as. Igudusiems zaidejams uztektu 30min, mums gavosi po 1 valanda (6h15min neskaitant taisykliu aiskinimo). Pagrindine pamoka kuria ismokau: nereikia "kietintis" pradzioj zaidimo :mrgreen: Nors buvo tikrai sunki ir ilga partija, bet mielai ziasiu dar ir dar :)

Rasau 9 (-1 uz downtime).
Prikabinti failai
P1060735a.JPG
P1060733a.JPG
priespaskutinis roundas
Vartotojo avataras
tms
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 3178
Užsiregistravo: 2010 Vas 23 20:32

Re: Eclipse (2011)

Standartinė AndriusLT » 2012 Sau 05 12:05

Įkišiu ir aš čia savo trigrašį.
Kadangi pavyko išplėšti saldžią sezono starto pergalę, tai pamėginsiu atsiriboti nuo su tuo susijusių teigiamų emocijų. Ir beveik garantuoju, kad sunkiai pavyks ;)

Eclipse paliko teigiamą įspūdį. Jei sekančią dieną po žaidimo dar vis grįžta mintys: "o kas, jeigu...", arba "jei kauliukai būtų nepasiritę vieną vienintelį kartą", tai jau reiškia, kad žaidimas bent jau buvo tematiškai solidus, įtraukiantis ir duodantis pilkosiom smegenų ląstelėm ką veikt.
Žinoma, turiu aš šiokią tokią trintį su sci-fi tema. Jei čia būtų mėlynos jūros, buriniai laivai, ... svarstyčiau ir aš apie šio žaidimo pirkimą. Čia su Linu mes turim bendrumą 8-) Šiuo atveju mielai pasiliksiu galimybę dar sužaisti jį klube miksuojant žmones su ateiviais.

Žaidimo minusai:
- pasirodė kiek per daug žetoniukų, ženkliukų ir kitokių daikčiukų... Žaidimo paruošimas ir surinkimas ne iš trumpųjų (čia ne ypatingas trūkumas);
- daug atsitiktinumų (traukiamos teritorijos, kintančios prieinamos technologijos, kintami teritorijų "bonusai", kauliukai);
- akivaizdus "kapok lyderį, kol jaunas" strategijos būtinumas. Čia kitaip tiesiog neįmanoma. Jei būčiau įskridęs į Visatos centrą vienu ėjimu vėliau, mano laivyno įgula nebūtų spėjus sumaigyt sms šeimos nariams. Ten jau būtų kiurksojus Tomo gynybinė sistema su super duper plazmom;
- sunku atitaisyti žaidimo pradžios klaidas. Žaidimo vidury gavus į kuprą įmanoma atsitiesti, nes jei turi išvystytas technologijas, jų niekas iš tavęs neatima. Bet kai ankstyvoje fazeje lieki ir be resursų, ir be technologijų, va tada jau blogai.

Žaidimo pliusai:
+ gudriai išspręsta vystymosi, veiksmų apmokėjimo, didelių teritorijų valdymo išlaidų sistema;
+ galimybė gana radikaliai modifikuoti laivus (vienas iš mano gerų sprendimų prieš Tomą buvo susikurti manevringą flotilę visiškai be skydų, kad turėti pirmumą atakuojant ir staigiai eliminuoti bent vieną jo didįjį laivą). Tai reiškia, kad yra galimybė "pakariauti su laivais technologiškai". Čia tikrai smagus pliusas;
+ gerai išspręsta sąjugų sudarymo laužymo sistema. Sąjungininkas gali lengvai tapti išdaviku. Nors nujausti tai įmanoma (jei įsižiūri, ką tas tavo sąjungininkas veikia);
+ nematyta reagavimo veiksmų sistema (kai jau esi pasavęs, vis dar gali atlikti būtinus veiksmus).

Sudėjus viską į krūvą gaunamas gan įtemptas ir absoliučiai sunkiai prognozuojamas euro-karinis žaidimas. Ir be abejo, jis turi ryškų socialinį atspalvį. Sąjunga su Kristijonu mums abiems labai pasiteisino. Kuris laimės - realiai žaidimo gale nusprendė Nerijus. Žalos jis man padarė nemenkos, bet galutinis sprendimas buvo "nusėsti" Kristijono žemėse. Jei Kristis būtų turėjęs laisvesnes rankas, jis nesunkiai būtų užsidirbęs dar kelis taškus, o aš kelis savuosius būčiau praradęs. Ekonomiškai jis už mane buvo stipresnis. Kita vertus, gal tai ir lėmė Nerijaus apsisprendimą.

Kol kas mano vertinimas - 8.1
Tai - žinoma subjektyvu, bet sutinku pakartot :ugeek:
Vartotojo avataras
AndriusLT
 
Pranešimai: 788
Užsiregistravo: 2010 Kov 29 08:27

Re: Eclipse (2011)

Standartinė nelly k bassas » 2012 Sau 05 14:22

Eclipse nr17, turbūt jau Tomas pabalsavo ;)

O mano nuomonė visiškai su tampa su BGG, šį žaidimą geriausiai žaisti 4se. Tada partijos laikas sutrumpėja ir gal nebus tokių itin situacijų, kai dviese vieną lupa, nes kai 4i žaidėjai, tai tada vienas liktų be priežiūros ir vystytu nebaudžiamas savo imperiją.
Vartotojo avataras
nelly k bassas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2241
Užsiregistravo: 2010 Vas 20 00:39

Re: Eclipse (2011)

Standartinė Nerijus » 2012 Sau 05 22:38

Zaidimo eiga:
- Linas pirmasis gauna kosmini laiva ir arsiai puola Kristi. Deja puolimas nesekmingas, piktasis Kristis nelaukia, kol Linas atsigaus po nesekmingo puolimo - naikina Lina, kas turbut ir prazude Lina visoms likusioms 6 valandoms
- Prasideda sajungos
- Tomas jau pirmais žingsiais irodo, kad žino, kaip reikia zaisti si zaidima. Laivai ispudingai upgradinti ir noredamas tai irodyti savo oponentams patraukia naikinti visatos centra ir tai jis padaro sekmingai.
- Tesiasi sajungos, nes visi drebete dreba nuo Tomo armijos.
- Atejo laikas, kai Tomas ispudingais laivais apleidzia savo teritorija ieskoti sviezio kraujo. Deja isduodu Toma, pradedu nesioti jo planetas i visas puses tuo paciu nepamirstant ir jo bazines planetos :) Buvo ir mušis, tačiau pavyko ir laivus nunešti.
- Kitas raundas, o as toliau naikinu Tomo planetas. Tomas stiprinasi, bando mane stabdyti. O čia pasirodo ir buvo lemtina klaida...Kol bande mane stabdyti Andrius nesnausdamas užpuola Tomo ispudinguosius laivus ir ivyksta pirmasis DIDYSIS musis [VIDEO] Tačiau matant, kad Andrius visus laivus sustumė ant Tomo ir zinant, kad uzsitarnavau "Isdaviko" vardo, neatsilaikau nutraukti draugyste ir su Andrium, ko pasekoje nunesu ir Andriaus pagrindinę baze :)
- Kristis bresta pasirinkdamas taktika "Musti gulinti - apsimoka (Lina)".
- Tenka pulti Kristi, vyksta musis, nunesu ir Kriscio pagrindine baze.
- Kristis toliau bresta atiminedamas zemes is silpniausiuju.
- Vyksta ivaurus cube pushinimai, trukdau Krisciui, trukdau Andriui.
- Ir galiausiai ateina atpirkimo valanda uz visus padarytus mano nusikaltimus ir isdavystes :) Buve "sajungininkai" is abieju pusiu atimineja mano planetas. (Puikiai supratau, kad tokia krize mane istiks, bet si karta pasirinkau zaisti butent taip, o tai tikrai padare zaidima dinamisku bei paciam suteike daug fun:)

Minusai:
- labai daug randomo, vietomis randomas apsrendziamas patobulinimais, bet deja jo vistiek yra nemazai.
- kauliukai, tiesiog nemegstu zaidimuose kauliuku....
- ne duok dieve pajudinsi koki kubeli, nustumsi, ar ridendamas kauliukus numusi kubelius, tai teks sukti galva, kas kur buvo, o oponentai visi po stresu "O gal ten buvo, o gal kitur buvo" Bet cia aisku patys esame kalti, kad kartais negrabailos buname:D

Pliusai:
- tikrai patiko tas visas laivu tobulinimas, modifikacijos ir t.t.
- zaidimo eiga zaidejus itraukia i pati zaidima, visi stebi ka darys priesininkas, o ne krapsto nosi ir laukia savo ejimo.
- interakcija tarp zaideju man visada patiko.

Kiti pastebejimai:
Kazkaip susidare toks ispudis, kad LABAI apsimoka dubasinti silpnuosius zaidejus iki paskutinio atodusio. Ty. nera taip, kad aplupai zaideja, nustekenai ir palikai ramybeje. Todel silpnieji cia kentes labiausiai :) P.S nors is tikruju, tai tokia - realybe :D

Zaidimas turi 2 pagrindinius elementus, kuriu as siek tiek privengiu ty: randomas ir kauliukai, taciau zaidimas ganetinai patiko ir tikrai noresiu suzaisti kita karta,taciau turbut pasirinkdamas pasyvesni zaidima. :) Niekada nesibaidziau ilgai trunkanciu zaidimu, tai kazkaip ir neliudejau, kad tai buvo vienintelis suzaistas zaidimas si 3dieni. O siaip manau daug pridejo ir tai, kad zaideme visi pirma karta... ;)

P.S. Dekui Tomui uz visa varga ir kantrybe aiskinant taisykles bei suteikta galimybe mums visiems isbandyti Eclipse ;) Zaidimui buvo pasiruoses tikrai neblogai skaitytots ir taisykles ir FAQ ir forumai... ;)

Balai: 8 (-1 random, -1 dice)

Sioks toks video is pirmojo didz musio Arturui, kad nesijaustu praleides Eclipses ;D

Paskutinį kartą redagavo Nerijus 2012 Sau 06 14:16. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Nerijus
 
Pranešimai: 622
Užsiregistravo: 2010 Vas 20 00:39

Re: Eclipse (2011)

Standartinė Nerijus » 2012 Sau 06 00:11

Beje pamirsau pridurti siam Tomo teiginiui:
Laimei stiprios technologijos leido islaikyti 3 planetas ir kazkiek atsitiesti i zaidimo pabaiga.

Kad subaladojus Toma ir likus jam kontroliuoti tik 3 planetas, galėjau nekeliauti Andriaus su Krisciu kapoti, o toliau smaukti Tomo planetas darydamas dar did zala, taciau butent gerai isvystytos technologijos man turbut niekaip nebutu leidusios galutnai eliminuoti Toma ir turbut veliau ar anksciau jis pats mane butu iskeldines is savo zemiu, turbut dar ir del sito skridau kenkti kitiems lyderiams :)
Vartotojo avataras
Nerijus
 
Pranešimai: 622
Užsiregistravo: 2010 Vas 20 00:39

Re: Eclipse (2011)

Standartinė AndriusLT » 2012 Sau 06 09:40

Nerijau, tavo apžvalga galėjo vadintis "Išdaviko dienoraštis" arba "Visatos policininko užrašai" :)
Buvo įdomu paskaityt kokios mintys sukosi tavo galvoj išdarinėjant tuos visus dalinai savižudiškus veiksmus ;)
Vartotojo avataras
AndriusLT
 
Pranešimai: 788
Užsiregistravo: 2010 Kov 29 08:27

Re: Eclipse (2011)

Standartinė Nerijus » 2012 Sau 06 14:19

AndriusLT rašė:Nerijau, tavo apžvalga galėjo vadintis "Išdaviko dienoraštis" arba "Visatos policininko užrašai" :)
Buvo įdomu paskaityt kokios mintys sukosi tavo galvoj išdarinėjant tuos visus dalinai savižudiškus veiksmus ;)

:twisted:
Vartotojo avataras
Nerijus
 
Pranešimai: 622
Užsiregistravo: 2010 Vas 20 00:39

Re: Eclipse (2011)

Standartinė nelly k bassas » 2012 Sau 06 15:51

Eclipse 15 vieta ;) Tuoj skaičiuosim nuo 10-1 :P
Vartotojo avataras
nelly k bassas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2241
Užsiregistravo: 2010 Vas 20 00:39

AnkstesnisKitas

Grįžti į Atsiliepimai apie žaidimus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių