Corporate America (2013)

Čia galite kurti temas ir dalintis įspūdžiais apie sužaistus žaidimus klube ir ne tik

Corporate America (2013)

Standartinė tms » 2013 Gru 27 05:23

Išbandėm šį žaidimą keturiese. Aukštas žaidimo reitigas, Tomo Vaselio susižavėjimas ir BGG vartotojų komentarai nuteikė pozityviai. Pradžioj šiek tiek neramino satyrinė dedamoji apie JAV verslą ir politiką, tačiau nuogastavimai nepasitvirtino, nes tai tik papildomas prieskonis. Žaidimo pagrindas verslas, derybos ir politika. Iš pirmo žvilgsnio tema gali pasirodyt sausoka, tačiau galiu užtiktrinti kad taip tikrai nėra, jau pirmame rate prasidėjus deryboms ir papirkinėjimamas žaidėjų veideliai prabudo ir akelės sužibo :) Jei labai trumpai: pirmoj fazėj žaidėjai perka verslus. Antroj fazėj paeiliui žaidėjai traukia vartojimo kortas kur parodyta koks verslas uždirba pinigus. Kad žaidėjas vykdytų einamąją kažkam tinkamą kortą, o netrauktų kitos vyksta derybos ir papirkinėjimai. Trečioje prasideda priešrinkiminė prezidento kampanija, visuomenei pateikiami 6 įstatymų paketai (kortos). Nepaslaptis, kad įstatymai kuriami tam, kad vieni uždirbtų pinigus, o kiti prarastų, todėl kiekvienas žaidėjas ieško sąjungininkų savo rinkiminei kampanijai, nurodydamas kokius 3 įstatymus paleis į pasaulį, kitaip sakant "rinkiminiai pažadai". Toliau vyksta trys rinkiminių lėšų rinkimo ratai. Žaidžiant keturiese dažniausiai susidarydavo grupuotiės du prieš du, kurių viduje susitardavo kas bus prezidentas ir abu aukodavo lėšas vienam kandidatui, žodžiu tikra Amerikos Prezidento rinkimų kampanija iš dviejų kandidatų :) Kuriam daugiausia suaukota pinigų tas ir tampa nauju prezidentu. Toliau naujas prezidentas gali išmėžti buvusios administracijos mėšlą panaikindamas kažkokį įstatymą. Toliau ištraukia dar 2 naujus įstatymus ir iš 8ių esančių pasiūloje priima 3is. Čia buvęs partneris(iai) sužino ar buvo įvykdyti priešrinkiminiai pažadai :) Tiesa, prezidentas dar traukia slaptą Administracijos privilegijos kortą, kuria labai naudingai gali pasinaudoti vėliau. Praktiškai šios kortos yra faktorius X žaidime. Žaidimas sukasi keturis su pusia tokio didelio rato užsibagdamas antrąją faze, kur uždirbami pinigai. Laimi daugiausiai priputęs pinigų. Įdomi taisyklė del prezidento rinkimų lygiųjų ar galutinio rezultato, reikia pasikviesti "Supreme Council" kas yra žmogus iš šono nedalyvaujantis žaidime, o geriausia vaikas :)
Pliusai:
- nuostabiai sustyguota verslo + politikos simuliacija. Tiesa sakant, neteko žaisti geresnio verslo simuliatoriaus
- paprasta ir nuostabiai nugludinta mechanika, jokiu išimčių, jokių stringančių momentų
- Derybos čia ne priedas, bet įrankis be kurio nieko nenuveiksi. žadėjai kurie "nemėgsta derybų" nustebs koks tai natūralus dalykas, gal net atras savo talentą :)
- Čia daugiau nei žaidimas, tai nuostabi verslumo, derybų praktikos tobulinmo priemonė

Minusai:
- tenka sutikti su Tomu Vaseliu kuris pasakė, kad neranda jokių minusų šiame žaidime :) Na gal būt žaidžiant su tais pačiais žaidėjais ir juos visiškai perkandus žaidimas pavirstų labiau mechanišku pinigų virinimu pagal tam tikras nusistovėjusias taisykles, taigi kentėtų peržaidžiamumas. Tačiau tai tik prielaida ir per anksti spręsti.

Reziumuojant:
Corporate America viršijo mano lūkeščius su kaupu - teks keist savo šių metų topą ;-) Tai visiškai nauja patirtis, vienas momentas kad tai puikus verslo simuliatorius, kas gal būt turėtų labiau domint jaunus žaidėjus :) kitas momentas, kad derybos labai padeda tobulintį šį meną ir pažinti kitų žmonių charakterius bei mąstymą. Todėl norėčiau sužaisti su kiekvienu klubo žaidėju nes tai įdomu ir padės prognozuoti jų veiksmus kituose žaidimuose :D
tms
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2782
Užsiregistravo: 2010 Vas 23 20:32

Grįžti į Atsiliepimai apie žaidimus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias