Ginkgopolis (2012)

Čia galite kurti temas ir dalintis įspūdžiais apie sužaistus žaidimus klube ir ne tik

Ginkgopolis (2012)

Standartinė tms » 2013 Sau 06 20:18

anonsuoju vieną įdomesnių 2012 metų žaidimų, kurį teko išbandyti šį savaitgalį. "Įdomesnių" nes turi paprastą, švarią ir visiškai originalią mechaniką. Žaidimo tema - žalio ir ekologiško ateities miesto statymas, nors iš esmės žaidimas yra abstraktas ir tema antraeilis dalykas. Žaidime uždirbama ir išleidžiama 3 rūšių valiuta: resursai, pastatų kortelės (tiles) ir pergalės taškai. Žaidėjai savo ėjimo metu turi 3 pasirinkimus:
1. už įžaistą kortą pasipildyti kažkurios minėtos valiutos atsargas
2. arba urbanizuoti - plėsti miestą į plotį statant naują pastato kortelę
3. arba aukštinti pastatą statant kortelę ant viršaus
Kiekvieną veiksmą gali lydėti bonusiniai resursų/kortelių/taškų papildymai, priklausomai kokius bonusus jau žaidėjęs yra išvystęs. Žaidime yra 60 unikalių pastatų kortelių, bei 60 jas atitinkančių kortų. Labai gudriai ir sklandžiai sumąstyta mechanika, kad į kaladę patenka tik tos kortos kurių atitinkami pastatai/kortelės jau stovi mieste ir nėra užstatyti ant viršaus. Po kievieno ėjimo kortų ranką perduodame žaidėjui iš kairės, panašiai kaip 7 wonderyje, tad žaidimas yra labiau taktiškas nei strategiškas - tiesiog darai kas geriausia kiekvieno ėjimo metu. Nors tiesa sakant, per pirmą partiją man pavyko ir sustrateguot, kad žaidimo pabaigoje uždirbt nemažai lemiamų taškų už dominavimą miesto rajonuose (district).

Vertinimas 8.2. Gal būtų per drąsu šį žaidimą prilyginti 7 Wonderiui :) tačiau klube manyčiau gali užkabliuot ne vieną. Kažkas BGG forume pervadino jį Addictopoliu :) tad šį trečiadienį planuoju ir atsinešti

http://boardgamegeek.com/boardgame/128271/ginkgopolis
Vartotojo avataras
tms
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 3173
Užsiregistravo: 2010 Vas 23 20:32

Re: Ginkgopolis (2012)

Standartinė Linas » 2014 Vas 01 10:04

Taigi isbandziau si zaidima. Nors zaidime nemaciau jau labai tokio kas labai nustebintu mane, bet zaidimas suzavejo mane. Aisku buvo keletas dalyku, kurie suzavejo - tai dizainas, simbolika, nauju kortu ivedimas i zaidima ir lengvumu. Zaidimas tikrai smagiai zaidziasi, netgi pirma kart. Kiekvienas zaidejas gali naudoti skirtingas strategijas, nors ju nera labai daug.
Vienas is zaidio minusu - silpnai perduota zaidimo tema.
Zaidima uzskaitau. 8. Zaisiu dar :)
Vartotojo avataras
Linas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 1501
Užsiregistravo: 2010 Kov 26 20:13

Re: Ginkgopolis (2012)

Standartinė kailas » 2014 Vas 19 20:36

4,75. Tematika netinkama, painūs simboliai, artas nepatiko. Lengvas solitaire, ramiam vakarui.
Senas vertinimas, daug nekalbėsiu. Bet keisčiausia, kad žaisčiau dar kartą, nes žaidimas tai tikrai smagus ir man patiko.
Vartotojo avataras
kailas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 564
Užsiregistravo: 2011 Bir 21 11:33


Grįžti į Atsiliepimai apie žaidimus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių

cron