Mage Knight: Board Game (2011)

Čia galite kurti temas ir dalintis įspūdžiais apie sužaistus žaidimus klube ir ne tik

Mage Knight: Board Game (2011)

Standartinė nelly k bassas » 2012 Bir 20 09:13

Mage Knight: Board Game kol kas užima kuklią 13 vietą bgg tope, bet turi visus šansus užsiropšti bent jau iki 7os vietos. Ant dėžės parašyta 14+ ir autorius tikrai nemeluoja, žaidimas pakankamai sudėtingas - aš įvertinau medium heavy. Tai pirmasis stalo žaidimas - rpg, kuris man tikrai patiko. Iki šiol kiek bandęs, tai įspūdžiai nebuvo itin teigiami šiame žanre. Kovų baigtį šiame žaidime apsprendžia ne kauliukų metimas, bet teisingas turimų kortų panaudojimas. Jas gaunate visas penkias, bet kiekviena panaudojama mažiausiai 2 būdais. Tai jau 10 variantų, plius, dažniausiai žaidėjai dar turi kortų, kurios guli ant stalo (samdiniai), taigi įvertinus visas turimas kortas galima imtis kažkokių veiksmų. Įvertinimas dažniausiai daugumai žaidėjų turnka ilgokai. Taigi žaidimas vyksta pakankamai lėtai, bet neprailgsta, nes kol kiti atlikinėja savo veiksmus , jau galima planuoti ką pats darysi. Žaidimas labai atmosferinis, kiek primena kompiuterinius "hyrausus". Yra jame kaimai, magų bokštai, pilys, miestai, įvairūs monstrai , jų tarpe drakonai. Nors esate riteris, bet tikrai jums negėda panaudoti vieną kitą burtą, jei jį turite ir turite pakankamai manos. (beje maną galima išsaugoti kristaliniame pavidale, tada išsilaiko ilgiau). Deck building mechanika yra, bet tai tik viena iš žaidimo mechanikų, negaliu sakyti ir nesakysiu, kad tai pagrindinė mechanika.
Kombinatorikos žaidime tikrai daug, procesas valdomas, taigi tiem kurie ieško daug randomo, jo neras, o kurie mėgsta padžiovinti smegenis tikrai tai galės padaryti.

Kol kas tik trys partijos užnugary, dvi pažintinės ir viena pilnavertė. Taigi ta pilnoji truko visai neilgai tik 6h. Buvo nukauti 3 drakonai, užimta debesis pilių, magų bokštų ir pabaigai nukariauti abu miestai (tik juos nukariavus ir galėjo pasibaigti žaidimas) Žaidėm dviese ir abiejų žaidėjų herojai spėjo "užsikočioti" maksimaliai. Nors ir ilgai, bet tikrai smagiai.
Vartotojo avataras
nelly k bassas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2210
Užsiregistravo: 2010 Vas 20 00:39

Re: Mage Knight: Board Game

Standartinė Linas » 2013 Vas 23 11:13

Žaidimo išankstinė nuomonė.
Išankstinė nuomonė buvo gan nekokią apie šį žaidimą. Bet, besiruošiant žaidimo prezentacijai klube, pažėjus keleta video ir paskaičius atsiliepimus, formuojasi gan palanki nuomonė šiam žaidimui. Pastebėjau man patinkančiu žaidimų elementų, kurių šiame labai daug, žaidimas nepasirodė labai sudėtingas.
Tiesiog laukiam...laukiam...laukiam
Vartotojo avataras
Linas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2010 Kov 26 20:13

Re: Mage Knight: Board Game

Standartinė tms » 2013 Vas 27 15:46

ką gi išbandėm pagaliau šį ubergrajų, net du scenarijus. Kadangi tokio žanro žaidimų kaip ir nežaidžiu, tai bent jau išbandžiau aukščiausiai užkopusį egzempliorių. Didelė padėka Andriui, kuris pats pasisiūlė ir ėmėsi skaityti taisykles, kitaip dar būtų gulėjęs žaidimas pusmetį lentynoj. Taigi Mage Knight yra grynas Adventure žanras, be jokių resursų rinkimo, tiesiog Explorini žemėlapį ir muši monstrus. Kas įdomu, kad nėra jokių kauliukų, rankose turi kortas iš savo deko ir tiesiog paskaičiuoji ar gali įveikt monstrą arba ne, kiek gausi žalos ir t.t. Tiesa kai kurie monstrai nėra tiksliai žinomi iki pat mūšio pradžios, bet vistiek tipas ir apytikslė jėgą žinoma iš anksto. Lupdamas mostrus keli savo lygį, gauni visokių pagerinimų ir renki šlovės taškus. Todėl pasiteisino Lino agresyvi taktika kuo daugiau pult monstrus per daug nesitaupant. Žinoma labai daug priklauso nuo sėkmės ar tinkamas kortas patrauki į ranką iš savo deko reikiamu momentu.
Kas džiugina:
- įdomus kortų dekas su įvairiom savybėm ir kombinacijom
- įdomi "manų" kristalų/kauliukų mechanika su kuriom gali sustiprint kortų savybes. Tai kaip ir savotiški resursai
- monstrų įveikimas yra apskaičiuojamas, nėra erzinančio kauliukų randomo
- labai daug visko: samdinių kurie padeda mušt monstrus, visokių artifaktų, sustiprinimų, burtažodžių. Žodžiu visi šie dalykai gražiai dera žaidime
- labai daug įvairų objektų kuriuos reikia jamt nugalint juose sėdinčius monstrus: palaidi lauko monstrai, urvai, pilys, bokštai, katakombos. Taip pat miestai, vienuolynai.
- žaidimas lengvai ir sklandžiai teka, negruzina
- gausybė scenarijų ir tikslų
- taisyklės puikiai ir detaliai surašytos
- gausybė komponentų labai greitai ir kompaktiškai susirenka į sau skirtas vietas. Dėžeje jokio "oro"!
- žaidimo išpildymas nuostabus, galima duoti 10 balų. Fantasy Flight, pagrindinei šio žanro kontorai, belieka tik pasimokyti
Kas nedžiugina?
- nesugalvoju

Žaidimą vertinu 8, vien todėl kad esu labiau ekonominių žaidimų žanro gerbėjas. Man tas monstrų daužymas kažkiek rutinins malonumas, bet tai labai subjektyvu. Tačiau kiek girdėjau mano oponentai svaigo apie 10tukus :) Dabar pražaidus kelis kartus gal kils noras pačiam perskaityti taisykles, taip žymiai lengviau įsisavinti kai viskas atgula į reikiamas lentyneles. Esu tikras, kad dar susėsim ir prasuksim įvairius scenarijus su miestais, kooperacijom, one to return ir t.t.
tms
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 2852
Užsiregistravo: 2010 Vas 23 20:32

Re: Mage Knight: Board Game

Standartinė AndriusLT » 2013 Vas 27 16:01

Galiu papildyti tik tiek, kad yra dienos-nakties kaita. Naktį lengviau kapstytis per dykumas, o dieną - per miškus.

Na aš gal nerašau absoliutaus dešimtuko, bet apsistosiu ties tvirtu devynetu - 9.2. Turbūt pagrindiniai trūkumai, galimi šiam žaidime (bet nebūtinai) - tai atsitiktinumo elementas - gali turėti labai neblogų kortų rankoj, bet jei atsiverti kokį monstrą su spec.savybe - gauni malkų už nieką. Na, bet nuotykinis žaidimas lieka nuotykiniu, ir nieko čia nepadarysi.
Kitas trūkumas - trukmė. Visgi žaidėm trumpus scenarijus, ir nesakyčiau, kad žaidimas prailgo, bet vieno žaidėjo skaičiavimas kaip čia tą monstrą užlenkti gali netrumpai užtrukti. Ypač jei pradėsim galvoti apie veiksmus, kurių nedarėm - miestų užėmimas, player vs player ir t.t.

Bet šiaip, rašausi avansu be jokios registracijos prie kitos partijos kai tokia bus :)
Vartotojo avataras
AndriusLT
 
Pranešimai: 788
Užsiregistravo: 2010 Kov 29 08:27

Re: Mage Knight: Board Game

Standartinė Linas » 2013 Vas 28 13:27

Pritariu tiek Tomui, tiek Andriui. Zaidimas man labai patiko, nes: nera sudetingas, epinis, nuotikinis, kortos turi keleta reiksmiu, galima zaisti kooperatini varianta, galima solo, grazus dizainis, labai jau teminis
Vertinu tik 10.

p.s. tai kada zaidziam? :-)
Vartotojo avataras
Linas
Hexagon klubo narys
 
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2010 Kov 26 20:13


Grįžti į Atsiliepimai apie žaidimus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių