Apie dažus ir pan.

Apie dažus ir pan.

Standartinė Pjovėjas » 2010 Lap 22 19:15

Sveiki, šiaip aš nežaidžiu Warhammer, bet turiu kitą ydą: BloodBowl. Neseniai įsigijau savo komandos metalines figūrėles ir turiu planų jas nusidažyti. Yra toks niuansas, kadangi mano figūrėlių yra sąlyginai nedaug (t.y. 12-14), tai man pirktis krūvas buteliukų dažų nelabai apsimoka. Ar iš principo būtų galima įsigyti už nedidelę kainą jau pradėtų ir neišnaudotų dažų iš žaidžiančių warhammerį, ar kokį kitą žaidimą? :)
Čia klausimas nelabai skubus, tiesiog domiuosi galimybe. Nes kažkaip pirktis 8-9 lt kainuojančią tūbelę vien tam, kad nudažytum vieno žaidėjo apsiaustą ko tais labai nepatraukliai skamba...
Pjovėjas
 
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 2010 Kov 11 12:32

Re: Apie dažus ir pan.

Standartinė Walgis » 2010 Lap 22 22:40

siaip maciau daug kas jau nusipirko metalines figureles is blood owl, tai nebutu puiki ideja su tais zaidejais pirkti dazus kartu? :)
o is warhammerio gal kazkam ir atliks, bet dazniausiai visi dazai sunaudojami :) nes modeliu skaicius ne 12-14 o ~100+ :)
Paveikslėlis

Goq, gar, hua cho xlanax zec!!!
Vartotojo avataras
Walgis
 
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2010 Vas 21 15:12

Re: Apie dažus ir pan.

Standartinė Linas2 » 2010 Lap 23 08:58

Sveikas,
pas mane tokie kaipo "atliekami" neegzistuoja, nes visada norisi turėti kuo daugiau spalvų po ranka, jei prireiktų naujiems modeliams. O naujų modelių bus visada, nekalbant apie eilę dar nenudažytų ant lentynos, nes miniatiūrų kolekcionavimas man nėra baigtinis hobis :) Galima tartis nebent dėl paskolinimo, žiūrint kokių spalvų tau reikia. Nusidažęs gražintum. Teisingai dažant (=skiedžiant), 15 modelių sunaudoja tikrai niekinį dažų kiekį :)

Dar vienas variantas, jei nebūtinai nori pats užsiimti dažymu, tai duok man ir nudažysiu už tarkim alų ;) Klube stovi WHFB Chaos Warrior ir Chaos Marauder, pagal juos gali pasižiūrėti ar tinka dažymo kokybė. Tik pagrindai (bazės) ten nedažyti, palikau tai savininkui. Kokia komanda, beje?
Imperial Guard ~2000 pts.
Ogre Kingdoms ~1000 pts.
Linas2
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2010 Geg 17 16:54

Re: Apie dažus ir pan.

Standartinė lostangel » 2010 Lap 23 15:20

turiu keleta atliekamu spalvu, kurios yra sudziuvusios ir sunkiai dazomos, bet gerai atskeidus ismaisius butu galima dar kazka nudazyti, jeigu domina rasyk :D
lostangel
 
Pranešimai: 87
Užsiregistravo: 2010 Kov 05 22:51

Re: Apie dažus ir pan.

Standartinė Pjovėjas » 2010 Lap 24 17:42

O, kaip malonu tokios reakcijos sulaukt :)

Komanda nekromantų. Va šita:
http://www.gaspez-arts.com/?go=store&cat=61
Visų figūrėlių yra bent po vieną. Dėl spalvų, tai būčiau linkęs ir orientuotis į tokias, kokios pateikiamos puslapyje (gal tik zombiai kiek per šlykštūs ir kamuolį tamsesnį daryčiau). Pvz., ghoulai man ypač savo spalvine gama patinka (taip sakant atitinka savo "esmę" :))

Gal kokių nuorodų kas galit mestelt, kur kokių gerų patarimų apie dažymą galima būt rast žaliems? Pvz., kaip suprantu, gruntuot yra gerai. Turbūt patartina ta spalva, kuri matytųsi figūrėlės įdubimuose, ant viršaus užtepus kitos spalvos? ir pan. ir pan. :)
Pjovėjas
 
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 2010 Kov 11 12:32

Re: Apie dažus ir pan.

Standartinė Linas2 » 2010 Lap 24 19:05

Gruntavimas (undercoat) by definition yra ta spalva, kurios nebesimatys. Ar gruntuot yra gerai, čia ištisa atskira tema. Daugiausia žmonių gruntuoja todėl, kad visi taip daro. Tai dėl visa ko. Tie kurie iš tiesų supranta ką daro, kartais gruntuoja kartais ne. Gruntavimas reikalingas tam, kad paskui būtų lengviau dažyti ir kad dažai geriau laikytųsi. Detaliau čia galėtų apšviesti dailininkai, aš pats irgi neypač išmanau. Bet realiai jei tepi ten kokius 5+ sluoksnius, tai plastmasės gruntavimas visiškai praranda prasmę. Tuomet užtenka basecoat, t.y. kiekvieną dalį nudažyti "pagrindine" spalva. Dėl metalo - ant juodos / baltos spalvos patogiau dažyti nei tiesiai ant metalo. Geriau "limpa" dažai ir todėl lengviau išgauti norimus efektus. Tai metalą šiaip jau gruntuočiau. Jei galutiniame rezultate nori tamsesnių ar metalinių spalvų, gruntuok juodai. Jei ryškios, spalvingos figūrėlės - baltai. Tokius kaip toj nuorodoj, tai manau labiau tiktų juodai.

Dėl visų ten įdubimų, tai paprasčiausia naudoti washing techniką. Sakykim jei tau reikia rudos, tai iš pradžių gruntuoji juodai (undercoat), tuomet nudažai gražiai lygiai rudai (basecoat), tuomet viską "nuplauni" labai atskiesta labai tamsia ruda, kuri suteka į įdubimus ir juos patamsina. Tada dar syki padažai iškilusias vietas, dabar jau pašviesinta ruda. Ir galiausiai pačias labiausiai išsikišusias, pakraščius visokius, labai šviesia ruda. Jei kontrastai atrodys per dideli, gali dar sykį washinti tarpine ruda, kad visi sluoksniai šiek tiek susivienodintų. Čia toks buitinis metodas, neperkant specialių washinimui naudojamų inks/washes, kurie būtent tam pritaikyti ir veikia geriau nei tiesiog atskiesti paprasti dažai.

Esminės miniatiūrų dažyme naudojamos technikos yra washing, drybrushing, blending/layering, shading/highlighting/contouring.

Shading tai kai vietas šešėlyje padažai ta pačia tik tamsesne spalva, highlighting - atvirkščiai. Contouring yra ekstremalus kontūrų highlightinimas :) Tam naudojamos sekančios technikos:

Washing maždaug aprašiau, nors ją prie įdubimų tamsinimų galima naudoti ir visokiems kitokiems efektams išgauti. Pavyzdžiui, sunaikinti per didelius kontrastus kur jų nereik. Ar išgauti nusidėvėjimo įspūdį.

Drybrushing yra iš esmės priešingybė washingui, teptuką su dažais beveik pilnai nuvalai į servetėlę ir sausu braukai per paviršių kol tie dažų likučiai pagaliau susikaupia ant išsikišimų. Geriausiai tinka dažyti metalams, visokiems ten chainmailams ar paviršiams su daug išsikišimų. Reikalingas išryškinti tiems išsikišimams, iš esmės highlighting. Taip pat tinka sukurti nusidėvėjimo įspūdį ir dar įvairiose vietose.

Blending - čia turiu omeny trū blending kai dažai maišomi tiesiai ant figūrėlės, siekiant išgauti gražų perėjimą nuo vienos spalvos prie kitos. Ypač tinka nuo šešėlio prie šviesios vietos, tačiau tai ne vienintelis panaudojimas. Sunku. Dažniausiai jis pakeičiamas layeringu, nes lengviau. Layering aprašiau pavyzdyje su ruda spalva, tik layerių nebūtinai turi būti trys. Bet as a rule of thumb, ne mažiau trys.

Basic patarimus ir net step-by-step instrukcijas konkrečioms miniatiūroms galima rasti ir games workshop saite. Bent jau kas liečia Warhammerį. Mano mėgstamiausias resursas yra http://www.paintingclinic.com/


Dažus visada reikia skiesti bent tiek, kad padažius teptuką ant jo nesusidarytų toks na burbulas. Prieš dažant geriausia perbraukt servetėlę, kad nueitų skysčio perteklius ir dažant būtų lengviau kontroliuot ką darai.

Be to, galima tiesiog tepti dažais modelį ir nesukti galvos dėl skiedimo, kontūrų ir šešėlių, nuo ko dažniausiai visi ir pradeda ;)

P.S. dar prisiminiau naudingą tipsą. Naujokai visas spalvas šviesina maišydami su balta ir tamsina maišydami su juoda, taip gaudami labai įdomius ir kartais linksmus efektus (pavyzdžiui, rožinės spalvos kraują) Čia aprašyta ką su kuo iš tiesų reikia maišyt norint pašviesint/patamsint.
Imperial Guard ~2000 pts.
Ogre Kingdoms ~1000 pts.
Linas2
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2010 Geg 17 16:54

Re: Apie dažus ir pan.

Standartinė Pjovėjas » 2010 Lap 25 21:06

Ačiū :)
Dabar belieka tik pasiryžti... nes figūrėlių matmenys, tai... labiau juvelyro rankoms, o ne man :)
Pjovėjas
 
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 2010 Kov 11 12:32


Grįžti į Klausimai ir atsakymai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron